VOLEJTE 608 262 818

Často kladené otázky


Notice: Undefined index: type in /www/doc/www.bohemia-parket.cz/www/modules/database/classes/kohana/database/mysql.php on line 364

Je vhodná masivní podlaha na podlahové topení?

Ano. Podrobnější informace naleznete v tomto článku

Jakou zvolit vhodnou šířku podlahové palubky ?

Při volbě šířky podlahového vlysu je třeba zohlednit velikost místnosti. Čím je místnost menší, tím je vhodnější volit užší šířku (např. 80 mm, 100 mm nebo 120mm), protože širší rozměry vlysů by malou místnost opticky zmenšovaly. Šířka kolem 140mm je univerzální na střední místnosti a šířka nad 160 mm se hodí už spíše do velkých místností.

Je možná stejná délka podlahových vlysů, například 1900 mm ?

Ano, je možná i stejná délka podlahových vlysů, ale za individuální příplatek dle konkrétního případu protože u tvrdých listnatých je vzhledem k velkému výskytu růstových vad a křivosti kmene jednotná délka velice náročná na ztrátovost materiálu.

Jak je podlaha vysušená ?

Tím, že si sami zpracováváme pouze místní kulatinu, je výsledná podlaha stejnorodá svou barevností, která není dosažitelná u výrobců nakupujících polotovary od desítek různých dodavatelů s různou vlhkostí. Tato stejnorodost vstupního materiálu nám také umožňuje kvalitní umělé sušení, kterému vždy předchází přirozené předsušení pro odstranění pnutí materiálu. Umělé sušení probíhá v moderních počítačem řízených sušárnách od firmy Termolegno (r.v. 2008). Od pořezu kulatiny do hotové podlahy trvá cesta přes jeden rok a naše podlahy vykazují v době expedice vlhkost 9% ± 2%

Tmavá nebo světlá podlaha?

Světlé podlahy působí čistým a svěžím dojmem. Díky tomu, že světlé barvy odrážejí dobře sluneční paprsky, jsou tyto podlahy vhodné do hůře osvětlených místností, které se díky tomu opticky zvětší. Světlé dřeviny (jasan, javor, dub) se velice dobře hodí do moderních i klasických interiérů a skvěle se kombinují s tmavým nábytkem. Tmavší podlahy působí naopak velice teple a útulně. Se světlejším nábytkem tvoří luxusní dojem, ale je třeba dát pozor na to, že tmavá podlaha ztmavuje prostor a je vhodná k bílé barvě stěn maximálně mírně tónované. Je vhodné se vyvarovat přílišnému kombinování tmavé podlahy a tmavého nábytku, výsledný dojem by mohl být příliš ponurý.

ČESKÝ VÝROBCE MASIVNÍCH DUBOVÝCH A JASANOVÝCH PODLAH.
s.r.o., tel.: 608 262 818, Lázeňská 479, 289 12 Sadská, IČ: 61679313